Овочі проти радиаціїМи постійно чуємо про необхідність наявності овочів у нашому раціоні. Це не просто постійне джерело вітамінів для людського організму, але й надійний захист. Приміром, морква та капуста нейтралізує дію радіації.

Протипроменева властивість моркви зумовлена вмістом у ній великої кількості каротину (провітамін А), який в організмі людини перетворюється на вітамін А, а також комплекс вітамінів групи В, аскорбінової і нікотинової кислот, мінеральних солей калію, фосфору, заліза, меді, йоду, азотистих речовин, флавоноїдів.

Свіжу натерту моркву і морквяний сік застосовують від опромінення, при гіповітамінозі, який супроводжується підвищеною втомлюваністю, погіршенням апетиту, схильністю до простудних захворювань, при хворобах шкіри та травного тракту.

Морквяний сік пють по  50-70 мл кожного дня протягом  3-4 тижнів.  
Протирадіаційною рослиною є також капуста. В її листі міститься цукор, білки, клітковина, вітаміни, каротин, фосфор, залізо, йод, калій, ферменти, бактерицидна речовина лізоцим.

Капуста особливо цінна тим, що в ній міститься постійна форма аскорбінової кислоти, яка називається аскорбигеном. Інші форми аскорбінової кислоти руйнуються при подрібненні і переробці капусти, а аскорбиген може зберігатися понад рік.

Пектинові речовини, що містяться у капусті, сприяють знешкодженню отруйних речовин, виводу із організму холестерину, радіоізотопів цезію та стронцію. Клітковина ж покращує мотору функцію кишечнику.

Свіжий сік капусти має антисептичні, протизапальні властивості. Його застосовують від опромінення, туберкульозу, хвороб печінки, закрепів, гастритів і язви шлунку.Добавить в закладки:
Vkontakte Facebook Twitter Мой мир Livejournal Ваау! Google Bookmarks Digg I.ua Закладки Yandex Myscoop Ru-marks Webmarks Ruspace Web-zakladka Zakladok.net delicious Technorati Yahoo My Web БобрДобр.ru Memori.ru МоёМесто.ru
Автоподбор похожих публикаций: