Всесвітній День боротьби зі СНІД1 грудня – Всесвітній День боротьби зі СНІД та День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми.

У травні 1988 року Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла резолюцію, в якій 1 грудня було офіційно оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІД. У цей день уряди країн світу традиційно звітують перед своїми народами про протидію епідемії ВІЛ/СНІД.

Уперше Всесвітній день боротьби зі СНІД відзначався 1 грудня 1988 року, коли на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Тоді вперше обговорювали нове на той час смертельне захворювання. А перші випадки дивної хвороби, яка цілком позбавляє людину імунітету й призводить до смерті, вчені виявили 1980 року в Америці. Попри активні заходи медиків та гуманітарних організацій, швидкість поширення епідемії СНІДу залишається великою. Зараз на Землі, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, понад 30 мільйонів хворих. Щодня на нашій планеті інфікується близько 16 тисяч людей.

За час, що минув, 1 грудня стало однією із визначних дат, яка щороку відзначається по всьому світу.

У 2003 році Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ, виступила з ініціативою змінити назву Дня 1 грудня з «Дня боротьби зі СНІД» на «День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми» з метою підвищення рівня толерантного ставлення суспільства до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД.
У 1996 році ООН створила союз шести всесвітніх організацій, який названо ЮНЕЙДС – Об’єднана програма Організації Об’єднаних Націй з ВІЛ/СНІДу. Наразі ЮНЕЙДС об’єднує зусилля і ресурси десяти установ системи ООН в здійсненні заходів у відповідь на СНІД, щоб допомогти всьому світу попередити появу нових ВІЛ-інфекцій, забезпечити догляд за людьми, що живуть з ВІЛ, та пом’якшити дію епідемії.

До ЮНЕЙДС входять десять організацій-коспонсорів системи ООН: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ); Управління Верховного Комісару ООН у справах біженців (УВКБ ООН); Всесвітня продовольча програма (ВПП ООН); Управління ООН з наркотиків та злочинності (УНЗ ООН); Міжнародна організація праці (МОП); Програма розвитку ООН (ПРООН); Фонд ООН з питань народонаселення (ЮНФПА) ; Організація ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО); Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) і Світовий банк (СБ).

ЮНЕЙДС підтримує довгострокові глобальні проекти з профілактики ВІЧ-інфекції та СНІДу; допомагає боротьбі за права людини незалежно від ВІЧ-статусу, здійснює допомогу країнам у всьому світі за допомогою проведення навчання заходам профілактики, підтримки досліджень з питань ВІЧ/СНІД і роботи з програмами розширення міжнародного фронту боротьби з ВІЧ/СНІД.

В Україні спостерігається найбільш сувора епідемія ВІЛ/СНІДу в Європі та Співдружності Незалежних Держав. За даними інформаційного бюлетеня Міністерства охорони здоров’я України «ВІЛ-інфекція в Україні» (№ 30, 2008) у нашій країні офіційно зареєстровано близько 132 тисяч ВІЛ-інфікованих громадян. Оціночна кількість людей, які живуть з ВІЛ на сьогодні майже 440 тисяч. За збереженням сьогоденних темпів поширення епідемії очікується, що у 2010 році майже 600 тисяч людей будуть інфіковані ВІЛ, у 43 тисяч розвинеться СНІД, а 46 тисяч дітей стануть сиротами. Щоденно в Україні інфікується 38 осіб, вмирає від СНІД- 8.
Темпи зростання захворюваності в Україні є одними з найвищих у світі і починаючи з 1994 р. щороку збільшуються на 33%. Фахівці прогнозують, що за таких умов до 2014 р. ВІЛ-позитивний статус матимуть 820 000 громадян, тобто 3,5% дорослого населення України.

Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка, яка була задумана навесні 1991 року. Її ідея належить художнику Франку Муру. Проект «Червона стрічка» було офіційно почато на 45-ій щорічній церемонії вручення нагород «Tony Awards» 2 червня 2000 року. Усім номінантам і учасникам було запропоновано надіти такі стрічки. Згідно з прес-релізом, що анонсує проект «Червона стрічка»: «стрічка (обернене «V») стане символом нашого співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу. Найбільша надія, пов’язана з цим проектом, — це те, що до 1 грудня, до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом, ці стрічки носитимуть у всьому світі».Добавить в закладки:
Vkontakte Facebook Twitter Мой мир Livejournal Ваау! Google Bookmarks Digg I.ua Закладки Yandex Myscoop Ru-marks Webmarks Ruspace Web-zakladka Zakladok.net delicious Technorati Yahoo My Web БобрДобр.ru Memori.ru МоёМесто.ru
Автоподбор похожих публикаций: