Фото Таісії Комах

Чорнобильську АЕС названо найбільш «екзотичним» місцем для туризму на Землі. Таке визначення колись небезпечна зона отримала від журналу Forbes, що оприлюднив список суперекстравагантних туристичних місць, де можна і відпочити, і побачити те, чого більше немає ніде в світі, повідомляє видання. «Через 23 роки після ядерної катастрофи на ЧАЕС кілька фірм пропонують сюди тури, — пише Forbes. — Відвідувачі їдуть, щоб побачити підірваний реактор, «мертве місто» Прип’ять і рудий ліс, де сосни набули кольору апельсина через радіацію». Власне, це вся характеристика 30 кілометрів зони, куди українці возять іноземців за 70-170 доларів.
Незважаючи на таку рекламу, у наших турфірм кількості клієнтів не побільшало. Як розповів представник pripyat.com, який возить туристів до зони відчуження, через кризу і ситуацію зі «свинячим грипом» в Україні кількість клієнтів зменшилася. А раніше вони по кілька разів на місяць возили до ЧАЕС здебільшого росіян і поляків. Іноземців найбільше вражають  покинуті села.
Для тих, хто віддає перевагу менш екстремальному відпочинку, Forbes пропонує поїздку на Галапагосові острови або до найхолоднішого місця на Землі — до Антарктиди. За словами глави агентства Gap Adventures Брюса ТІПА, зараз ці два напрями стають все більш затребуваними. Серед оригінальних турнапрямів: столиця Північної Кореї (але туди пускають одиниці), дерева «Кров дракона» з єменського острова Сокотра, монастир Такстанг в останньому королівстві в Азії — Бутані, а також Тува (Росія), де досі живуть майстри горлового співу.

За матеріалами газети «Сегодня».


Добавить в закладки:
Vkontakte Facebook Twitter Мой мир Livejournal Ваау! Google Bookmarks Digg I.ua Закладки Yandex Myscoop Ru-marks Webmarks Ruspace Web-zakladka Zakladok.net delicious Technorati Yahoo My Web БобрДобр.ru Memori.ru МоёМесто.ru
Автоподбор похожих публикаций: