shandra.jpgДорогі співвітчизники!
Щороку 14-го грудня ми вшановуємо героїв-ліквідаторів найбільшої техногенної катастрофи у світі – аварії на Чорнобильській АЕС. Ми пам’ятаємо неоціненний подвиг, який у 1986 році здійснили чорнобильці, котрі самовіддано, жертовно і без примусу ступили в ядерний вогонь та приборкали його, назавжди вкарбувавши свої імена в історію України. Але особливо сьогодні хочеться щиро, по-людськи сказати велике спасибі та схилити голову перед нашими співвітчизниками, які поклали своє життя та здоров’я на олтар порятунку десятків мільйонів людей.

Чорнобиль – це мужність, героїзм та біль не лише ліквідаторів. Усі, кого вони захистили своїм подвигом, пам’ятають про те, за яку ціну було збережено життя людей в Україні та на Землі. Для нас ця катастрофа має початок, але не має кінця. Адже ніхто досі не може сказати, коли саме закінчаться її наслідки. Сьогодні постраждалими від вибуху на ЧАЕС вважаються більше 2 мільйонів 300 тисяч людей, майже 600 тисяч є безпосередніми ліквідаторами. Тисячам людей довелося покинути рідні домівки і переїхати з ураженої території. І просто немає мірила, яке б могло визначити непоправну шкоду, завдану здоров’ю не одного покоління українців.

likvidatoram.jpgАварія на ЧАЕС віддаляється від нас у часі. Проте щороку ми все глибше усвідомлюємо масштаби і наслідки тієї страшної катастрофи та розуміємо, від якого лиха врятували світ вогнеборці, працівники ЧАЕС, військові, медики… Всі свідомі українці кинулися тоді рятувати країну. У наших серцях житиме невмируща пам’ять про всіх солдатів атомного фронту, які зупинили ескалацію катастрофи, не допустили її переростання у глобальний винищувальний смерч для всієї України та інших держав. Сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих Героїв, у кого «мирний» чорнобильський атом забрав життя. Ми підтримуємо тих співвітчизників, чиє здоров’я донині несе відбиток страшної аварії. Наголошую: держава повинна зробити все, щоб ліквідатори аварії на ЧАЕС отримали гідну компенсацію за втрачене здоров’я!

Від імені Міністерства та себе особисто — низький уклін усім нашим Героям-чорнобильцям! Бажаю Вам і Вашим родинам міцного здоров’я, добробуту, миру, спокою та довгих років життя!

Із глибокою повагою, Міністр МНС Володимир Шандра.


Добавить в закладки:
Vkontakte Facebook Twitter Мой мир Livejournal Ваау! Google Bookmarks Digg I.ua Закладки Yandex Myscoop Ru-marks Webmarks Ruspace Web-zakladka Zakladok.net delicious Technorati Yahoo My Web БобрДобр.ru Memori.ru МоёМесто.ru
Автоподбор похожих публикаций: